Usuwanie lwiej zmarszczki laserem

Lwia zmarszczka to potoczna nazwa pionowych pojedynczych lub zwielokrotnionych bruzd, które pojawiają się miedzy oczami. Nazywana jest czasami również zmarszczką gniewu, gdyż sprawia, że  twarz wydaje się być rozzłoszczona, smutna. Emocje faktycznie wpływają na jej tworzenie- lwie zmarszczki zaliczane są do zmarszczek mimicznych, czyli tych powodowanych przez naturalne naciąganie się skóry, przy codziennej ekspresji twarzy. Tworzą się w wyniku współdziałania mięśnia podłużnego nosa, mięśnia marszczącego brwi oraz mięśnia obniżającego brwi, czyli np. wtedy kiedy marszczymy nos czy mrużymy oczy. Pierwsze symptomy mogą pojawić się bardzo wcześnie- już około  25 roku życia. Zazwyczaj zarysowuje się już wtedy pierwsza – jeszcze nie niepokojąca nikogo linia. Pogłębia się ona stopniowo i w wieku 35- 40 lat spędza Paniom sen z powiek. Jeśli nie podejmiemy żadnych działań, w 50 roku życia będzie praktycznie nie do opanowania. Dlatego, bardzo ważne jest, aby profilaktykę rozpocząć zaraz po zauważeniu pierwszych symptomów. Dostępnych jest wiele mało inwazyjnych metod, które można stosować w celu spłycenia zmarszczki. Jeśli jednak kremy, ćwiczenia i peelingi już nie pomagają, warto rozważyć usuwanie lwiej zmarszczki laserem frakcyjnym, który w bezpieczny sposób redukuje jej widoczność już po pierwszym zabiegu – delikatnie usuwając zewnętrzne warstwy skór, spłycając ją i wygładza. Komórki skóry właściwej poddane działaniu lasera tworzą nowe struktury kolagenu, dzięki czemu następuje proces remodelowania, który nie trwa jednak długo. Czas gojenia się skóry po zabiegu to około tygodnia, jednak na obejrzenie całkowitego efektu musimy poczekać ok. 6-8 tygodni, tyle bowiem trwa proces regeneracji skóry.

Usuwanie lwiej zmarszczki laserem

Aby móc skorzystać z usuwania lwiej zmarszczki laserem, należy być w zdrowym – wszelkie infekcje i stany chorobowe wykluczają ingerencję laserową. Aby uniknąć poparzeń skóry i nieprzyjemnych powikłań po zabiegu, warto przestrzegać restrykcyjnych zasad przygotowania się do zabiegu. Na 3 tygodnie przed planowaną wizytą należy zaprzestać przyjmowania ziół mających właściwości fotouczulające. Należą do nich: mieszanki ziół  detoksykujących i odchudzających, a także oczyszczających. Zawierają one zazwyczaj w swoim składzie dziurawiec, nagietek lub pokrzywę i rumianek, których powinniśmy unikać. Niewskazane są także, bardzo lubiane przez Panie, suplementy na bazie skrzypu polnego. Nie należy również łączyć zabiegu laserowego z przyjmowaniem leków takich jak: antybiotyki, leki nadciśnieniowe, nasercowe. Ostrożnie należy postępować także z ogólnodostępnymi lekami przeciwbólowymi. Niestety używanie takich substancji jak: ibuprofen, ketonal czy pyralgina nie pozwala zakwalifikować się do zabiegu. Bez konsekwencji można przyjmować jedynie paracetamol w małych dawkach. Wszelkie szczepienia przyjęte do 3 tygodni wstecz również wykluczają możliwość poddania się zabiegowi laserowemu.

Restrykcyjne przeciwwskazania obejmują także kosmetyki takie jak: kremy z zawartością witaminy A i C oraz z niektórymi substancjami ziołowymi np. z nagietkiem. Niewskazane jest także stosowanie mydeł antybakteryjnych oraz kosmetyków z kwasem retinowym i jego pochodnymi. Na 24 godziny przed zabiegiem kategorycznie  zabronione jest spożywanie alkoholu oraz używanie jakichkolwiek kosmetyków na jego bazie!

Poważnymi przeciwwskazaniami medycznymi do usuwania lwiej zmarszczki laserem są m.in.: ciąża i karmienie piersią, nowotwory skóry, wszelkie naroślą i  przewlekłe zapalne stany skórne (np. łuszczyca i atopowe zapalenie skóry, cukrzyca, aktywna opryszczka, zbyt mocna lub świeża opalenizna, nadwrażliwość na światło oraz padaczka.

Po zabiegu warto stosować przez kilka tygodni krem z wysokim filtrem SPF 50 oraz specjalistyczny łagodzący hypoalergiczny krem, który po ok. 7 dniach można zamienić na krem silnie nawilżający i natłuszczający. Warto zatem zastanowić się, czy lepszy dla nas będzie laser czy może serum lub krem na zmarszczki (np. Richevon) poradzą sobie same?

4 Responses to Usuwanie lwiej zmarszczki laserem

 1. Mimi napisał(a):

  Na razie richevon sobie radzi, mam 42 lata 🙂 Obym jak najdłużej miała ten efekt napiętej skóry. Widziałam w serialu ostatni że babka sobie przyklejała nadmiar skóry plastrami za uszami. Co za kreatywność 😉

 2. Ala2711 napisał(a):

  A czemu nie można skrzypu brać wtedy? w jaki sposob to reaguje bo nie rozumiem?

 3. sarka napisał(a):

  Byłam i powiem tak – zabieg jest tylko lekko nie przyjemny ale to da się wytrzymać
  bardziej chyba boli depilacja laserowa niz laser na zmarszczki
  poza tym rzeczywiscie efekt po calej serii jest ekstra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *