Laserowe usuwanie zmarszczek wokół oczu

Zmarszczki pod oczami to jedne z pierwszych niedoskonałości skóry twarzy, jakie pojawiają się wraz ze starzeniem się ludzkiego organizmu. Wpływ na to ma przede wszystkim mimika twarzy – oczy często mrużymy, ich okolice marszczą się i poruszają podczas każdego uśmiechu czy grymasu. Ponadto, skóra przy oczach jest niezwykle cienka i delikatna i właśnie dlatego, tak wrażliwa i podatna na niekorzystne czynniki.
Jeśli metody profilaktyczne nie przyniosły oczekiwanych rezultatów i zmiany są już widoczne, to na ratunek przychodzi szereg nieinwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Likwidacja zmarszczek pod oczami jest możliwa na przykład przy wykorzystaniu innowacyjnej terapii laserowej.

Na czym polega laserowe usuwanie zmarszczek w okolicach oczu?

Zabieg wykonywany jest laserem frakcyjnym, czyli takim, który nie powoduje uszkodzeń ciągłości skóry. Liczne mikrocząsteczki światła laserowego wnikają w jej głąb, pobudzając ją tym samym do naturalnej regeneracji. Powstaje nowa komórka skórna, nieuszkodzona w żaden sposób i znacznie lepsza pod względem struktury. Zmiany zachodzące w głębi skóry są mikroskopijne, dlatego nie mają żadnego wpływu na cienki naskórek wokół oczu.

Laserowe usuwanie zmarszczek w tej części twarzy jest więc w pełni bezpieczne. Zabieg nie wywołuje żadnych powikłań ani niekorzystnych skutków ubocznych. Przeprowadzany jest najczęściej bez znieczulenia, bo jest bezbolesny. Pacjent nie wymaga też żadnej rekonwalescencji i od razu może powrócić do dotychczasowej aktywności.

Efekty działania lasera są kwestią indywidualną. Redukcja zmarszczek następuje po wykonaniu serii zabiegów, a o jej ilości i częstotliwości może decydować jedynie lekarz prowadzący. Najczęściej, każdorazowy zabieg trwa kilka-kilkanaście minut i jest powtarzany 3-5 razy, w odstępach 2-4 tygodniowych.

Laserowe usuwanie zmarszczek wokół oczu – efekty

Skóra pozostaje gładka i pełna blasku. Na taki efekt trzeba jednak trochę poczekać. Dermatolodzy potwierdzają, że zmiany są już widoczne po pierwszym zabiegu natomiast pełny efekt uzyskuje się w czasie około 4 tygodni od ostatniego zabiegu.
Skóra w okolicach oczu pozostaje bez zmarszczek nawet przez kilka kolejnych lat. Kiedy bruzdy zaczną znowu być widoczne, zabiegi laserowe można bezpiecznie powtórzyć.

Oczywiście, aby efekty utrzymały się jak najdłużej, należy zadbać o codzienną pielęgnację skóry np. kremem przeciwzmarszczkowym Richevon.

Wskazania do wykonywania zabiegów laserowych

Na laserowe usuwanie zmarszczek wokół oczu powinny zdecydować się osoby, które zauważyły na swojej twarzy pierwsze objawy starzenia się skóry, a chcą nadal zachować młody i piękny wygląd. Warto zauważyć, że terapia laserowa jest jedną z niewielu skutecznych metod walki z bruzdami wokół oczu. Wszystko dlatego, że skóra w tej okolicy jest trudno dostępna i niezwykle delikatna.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów laserowych

Chociaż laseroterapia jest w pełni bezpieczna i nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych, to nie każdy może z niej korzystać. Z zabiegów powinny zrezygnować panie w ciąży i karmiące piersią. Przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie leków światłouczulających oraz retinoidów. Laserowe usuwanie zmarszczek nie zostanie wykonane również u pacjentów onkologicznych, cierpiących na przewlekłe choroby skóry oraz cukrzycę, Zabieg nie może być wykonany na skórze opalonej bądź potraktowanej samoopalaczem.

5 Responses to Laserowe usuwanie zmarszczek wokół oczu

 1. flamingo_star napisał(a):

  wokół oczu to bym się chyba bała lasera że mi coś z oczami się stanie

 2. karkosia napisał(a):

  E tam najlepiej kuić krem i robić masaże. Ja niedawno znalazłam fajny masażer za kilkanaście złotych i nie dość że taki masaż jest przyjemny to jeszcze odzywia cerę i staje się promienna i jaśniejsza. Także polecam 🙂

 3. muminka napisał(a):

  No jestem w ciąży więc laser odpada.
  Chcę sobie zamówić ten richevon, tak jest zachwalany że muszę chyba spróbować. 🙂 Nie ma przeciwwskazań do stosowania tego serum w ciąży?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *