Laserowe usuwanie zmarszczek – cena za zabieg

Laseroterapia zalecana jest wszystkim osobom, które chcą zachować młody wygląd skóry twarzy. To też idealne rozwiązanie dla tych, którzy zauważyli już pierwsze oznaki starzenia się skóry. Laser likwiduje zmarszczki mimiczne i płytkie zmarszczki starcze, na przykład wywołane nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne.
Najlepsze efekty uzyskuje się, stosując laser na partiach skóry twarzy, dekoltu, szyi oraz dłoni. To zabieg na tyle bezpieczny i łagodny, że skutecznie można niwelować dzięki niemu zmarszczki w okolicach oczu oraz w kącikach ust.

Na czym polega zabieg?

Usuwanie zmarszczek odbywa się przy wykorzystaniu lasera frakcyjnego. Wiązki laserowego światła wnikają w głębokie warstwy skóry, pobudzając tkanki do naturalnej odbudowy. Wzmożona produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego sprawia, że uszkodzone komórki zostają eliminowane, a w ich miejscu pojawiają się nowe, całkowicie zdrowe. Dzięki temu skóra jest gęsta i znacznie bardziej napięta. Zmarszczki, a nawet blizny i przebarwienia znikają. Twarz odzyskuje młody, promienisty i świeży wygląd.
Zabieg trwa kilka minut i jest bezbolesny. Zaraz po nim skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta – efekt ten znika zwykle po jednym dniu. Pacjent nie wymaga hospitalizacji, od razu po laseroterapii może wrócić do dotychczasowej aktywności.
Co ważne, przez 7 dni po laseroterapii pacjent musi smarować leczone miejsce specjalnym kremem odżywczym. Przez pół roku należy stosować też kremy z filtrem przeciwsłonecznym, by uniknąć ewentualnych przebarwień skóry.

Na jakie efekty można liczyć?

Spłycenie zmarszczek nie następuje od razu. Konieczne staje się wykonanie całej serii zabiegów. O ilości i częstotliwości ich realizacji decyduje dermatolog. Pod uwagę bierze przede wszystkim stan skóry oraz głębokość powstałych niedoskonałości. Zazwyczaj przeprowadza się od 2 do 5 zabiegów, co 4 tygodnie. Finalny rezultat widoczny jest po kilku tygodniach od zakończenia całej serii. To czas, jaki tkanka skórna potrzebuje na całkowitą odbudowę.
Poprawa jakości skóry nie jest trwała, ale efekty są widoczne nawet przez kilka lat. By utrzymać je jak najdłużej, zaleca się poddawanie laseroterapii cyklicznie, przynajmniej raz w roku.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonywania zabiegu?

Chociaż laserowe usuwanie zmarszczek jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, to nie każdy może z niego skorzystać. Przeciwwskazaniem jest ciąża, okres karmienia piersią, choroby skóry, takie jak łuszczyca czy bielactwo, choroby onkologiczne oraz cukrzyca.

Z laseroterapii nie skorzystają też osoby, których skóra jest opalona, potraktowana samoopalaczem albo podrażniona.

Przeciwwskazaniem jest też zażywanie niektórych rodzajów leków. To głównie retinoidy, leki światłouczulające, antybiotyki czy leki antydepresyjne. Niekorzystne są również kuracje ziołowe, w tym dziurawcem, skrzypem polnym albo nagietkiem.

Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na zabieg (z powodu powyższych przeciwwskazań), nie musisz załamywać rąk. W twoim przypadku sprawdzą się metody tradycyjne np. stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego Richevon.

Laserowe usuwanie zmarszczek – cena

Medycyna estetyczna proponuje dzisiaj szereg zabiegów przeciwzmarszczkowych, a jednym z nich jest właśnie laserowe usuwanie zmarszczek. Cena laseroterapii nie jest wygórowana, bo jeden zabieg kosztuje około 500-800 złotych. Skuteczność porównywalna jest do zabiegów wypełniających z wykorzystaniem kwasu hialuronowego czy ostrzykiwania botoksem. W przypadku laserowego usuwania zmarszczek można jednak liczyć na znacznie dłuższy okres utrzymywania się efektów, bo skóra pozostaje gładka nawet przez kilka lat.

One Response to Laserowe usuwanie zmarszczek – cena za zabieg

  1. Amari napisał(a):

    Dla mnie te zabiegi są za drogie, zdecydowanie. Lepiej jest zainwestować w krem przeciwzmarszczkowy 🙂 Nie dość, że tańszy, to efekty też są, ale dłużej trzeba na nie poczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *