Jak wygląda wygładzanie zmarszczek laserem?

Istnieje wiele sposobów na skuteczną walkę ze zmarszczkami. Wśród nich wymienić można szereg zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z nich jest metoda wykorzystująca działanie lasera. Jego siłę już od dawna wykorzystuje się w różnych gałęziach medycyny – w okulistyce, reumatologii, chirurgii oraz dermatologii. To często jedyna metoda, pozwalająca na pozbycie się wielu schorzeń. Bez względu na rodzaj, każdy laser emituje wiązkę światła, która przechodząc przez tkankę, trafia do ustalonego miejsca. Głębokość działania może regulować lekarz. Podobnie, może on kontrolować moc lasera oraz czas jego działania.

Wygładzanie zmarszczek laserem to innowacyjna metoda, która pozwoli na poradzenie sobie ze wszystkimi bruzdami – nawet zmarszczkami mimicznymi okolic oczu. To stosunkowo bezpieczna procedura, a jedynymi przeciwwskazaniami jest ciąża oraz nowotwór skóry. Nie zaleca się również stosowania lasera na obszarze skóry, która niedawno była poddawana wpływowi wypełniaczy (np. botoks, kwas hialuronowy).

Sprawdź domowe maseczki z jajkami – zmarszczki, zmęczenie czy trądzik to już nie problem!

Czas trwania wizyty uzależniony jest od obszaru poddawanego działaniu lasera. W przypadku całej twarzy trwa ona około 40 minut. Sam zabieg nie jest bolesny, ale może powodować dyskomfort. Z tego też powodu około godzinę przed zabiegiem na twarz nakłada się krem znieczulający. Jeżeli lekarz zdecyduje się na zastosowanie mocniejszego lasera, może podać znieczulenie w formie zastrzyku. Właściwy zabieg wykonywany jest przy pomocy głowicy, którą powoli przesuwa się po skórze. W tym czasie laser wysyła wiele impulsów o mikroskopijnej średnicy, równomiernie rozłożonych, miejsce przy miejscu. Powstaje drobna siatka maleńkich kanalików, które jednocześnie nie uszkadzają struktury skóry. Dzięki temu laser stymuluje tkanki do regeneracji i odbudowy, nie wywołując przy tym poważnych podrażnień.

Zaraz po wyjściu z gabinetu skóra wydaje się znacznie bardziej gładka, co jest efektem chwilowej opuchlizny, która swój punkt kulminacyjny osiąga około 48 godzin po zabiegu, a znika po kilku dniach. Początkowo skóra może być dodatkowo zaczerwieniona i podrażniona,  co również trwa kilka dni. Po zabiegu lekarz może zalecić stosowanie środków łagodzących podrażnienia. Bezpośrednio po wizycie zaleca się unikanie czynników drażniących: słońca, chlorowanej wody oraz ekstremalnych temperatur. Ponadto przez pierwsze dni skóra będzie się łuszczyć – to pierwsza faza głębokiej odnowy. Docelowe efekty obserwuje się po około 4 tygodniach od zakończenia ostatniego zabiegu. Jest to związane z trwałymi efektami głębokiej odnowy komórek oraz nabudowaniem warstwy włókien kolagenowych. Proces ten może trwać nawet do roku, przez co nawet przez 12 miesięcy stan skóry może ulegać poprawie. Co istotne, osiągnięte efekty są trwałe. Skóra będzie się starzeć na tyle, na ile ulegać będzie naturalnym procesom powolnego rozciągania tkanek oraz wiotczenia. Najczęściej lekarz zaleca więcej niż jedną sesję laserem. W zależności od stanu cery, może zalecić od 2 do 5 zabiegów.

Używany w dermatologii laser pomoże w pozbyciu się wielu problemów, jak na przykład: zmarszczki, wiotka skóra, blizny oraz uszkodzenia posłoneczne. Dużą zaletą tej metody jest  bezbolesność oraz szybka rekonwalescencja. Laser bardzo skutecznie zwalcza oznaki starzenia, poprawia jędrność i owal twarzy.

To, o czym należy również pamiętać, to odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy po zabiegu – w tym przypadku przydadzą się kremy nawilżające np. Richevon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *